“Facebook Durduruldu Hatası” Nedir? Nasıl Çözülür?

Facebook hesabı sayesinde başka birçok siteye otomatik giriş imkânı bulunmaktadır. Fakat bazen uygulamaya giriş sırasında “Facebook Durduruldu” şeklinde bir hata belirmektedir. Uygulamaya girmek isteyen birçok kişi bu hata karşısında “Facebook Durduruldu Hatası” Nedir? Nasıl Çözülür? sorularını sorarak yanıt aramaktadır. Bu soruların oldukça basit çözümleri bulunmaktadır.

“Facebook Durduruldu” Hatası için Çözüm Önerileri

Facebook Durduruldu” hatası birçok kullanıcının karşısına çıkan bir hatadır. Bunun nedeni araştırıldığında ortaya, verilerin fazla birikmesinden dolayı oluşan hafıza problemi olduğu orta çıkmıştır. Bu hafıza sorununu gidermenin birden fazla çözümü vardır. Bunlar;

  • Telefonda biriken verilerin temizlenmesi,
  • Facebook uygulamasında biriken verilerin temizlenmesi,
  • Akıllı telefon ya da diğer cihazlara yüklü Facebook uygulamasının silinip tekrar yüklenmesidir.

“Facebook Durduruldu” hatası karşısında bu yöntemlerden birinin uygulanması ile sorun ortadan kalkmaktadır. Bu çözümlerden hangisinin seçileceği kullanıcının isteğine bağlıdır.

Telefonda Biriken Verilerin Temizlenmesi

Facebook Durduruldu
Verilerinizi temizleyerek “Facebook Durduruldu” hatasını çözebilirsiniz.

Bazen telefon hafızası uygulamaların verileri nedeniyle dolmaktadır. Bunların belli telefon temizleyici programlarla temizlenmesi gerekir. Bunun için yapılması gereken öncelikle telefona önbellek temizleme programının indirilmesidir. Daha sonra bu uygulamaya girerek gereksiz verilerin temizlenmesi talimatı verilmelidir. Bu seçimden sonra program verilerin temizliğini gerçekleştirmektedir. Ardından telefonda yeterli hafıza olacağından Facebook açılacaktır.

Telefon temizleyici programlarda virüs taraması seçeneği de yer almaktadır. Telefonu zararlı dosyalardan korumak için bu taramanın yapılmasına da özen gösterilmelidir.

Facebook Uygulamasında Biriken Verilerin Temizlenmesi

Önbellek temizleme programının tüm uygulamalara yaptığı işlem, sadece Facebook özelinde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için öncelikle telefonun “Ayarlar” bölümüne girilmelidir. Daha sonra “Uygulama Yöneticisi” seçeneği seçilmelidir. Bu bölüm içerisinden Facebook uygulamasına girilmelidir. Uygulamaya girildiğinde “Önbelleği Sil” veya “Önbelleği Temizle” şeklinde seçenekler çıkmaktadır. Bu seçeneklerden herhangi biri seçilerek uygulamanın önbelleğinin temizlenmesi sağlanır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra uygulamaya girildiğinde uygulama hata vermeyecektir.

Facebook Uygulamasının Silinip Tekrar Yüklenmesi

Facebook uygulaması belli aralıklarla güncellenmektedir. Ancak cihazınızda bu güncellemeler gerçekleşmemiş olabilir. Bu nedenle uygulamanın güncel haline ulaşabilmek için güncelleme seçeneği ile birlikte, uygulamayı silip yeniden yükleme işlemi yapılabilir. Bu hem veri temizliğini sağlayacak hem de uygulamanın en güncel halini telefona getirecektir.

Bu adımlar “Facebook Durduruldu” hatasını çözmede oldukça etkili olmaktadır. Bu işlemlere rağmen hata yaşanması durumunda cihaz ile ilgili teknik bir destek almak faydalı olacaktır.

Facebook ile alakalı diğer soruların da yanıtlarını öğrenmeye devam edebilirsiniz: Facebook Watch İzleme Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, telefonunuzun ayarlar kısmından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer uygulamayı verileriyle beraber silerseniz önbelleğiniz de silinir.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *