Online WordPress Eğitimi​

Dijitalleşmeye başlayan dünyada her şey hızlı bir şekilde dijitale adapte olmaya başlamıştır. Bu durumun keyfi olmasından çok bir zorunluluk haline geldiğini pandemi döneminde bütün dünya olarak deneyimledik. Yeni düzenin de web üzerinden ilerleyeceğinin sinyalini çoktan aldık. Siz de yeni düzene adapte olmayı istemez miydiniz? Bunun için Dijital İçerik ailesinin sunduğu WordPress eğitimi ile en temel adımı atabilirsiniz. ​
wordpress

Dijital dünyada yeri olmayan kurumlar büyük zorluklar çekerek müşterileri ile iletişimlerini kaybettiler. Satış yapma ve kar elde etme amaçları yanında bu iletişim kaybı uzun vadede çok daha büyük sorunlara yol açacak bir durumdur. Bundan dolayı birçok kurum ve işletme hızlı bir şekilde dijital dünyanın bir parçası olmak istiyor.
Bu noktada yapılacak ilk adım kurum ve işletmenize ait bir web sitesi oluşturmaktadır. Bunu sadece kurumunuz ya da işletmeniz olarak düşünmeyin. İletişim kurması gereken kişi siz de olabilirsiniz. Bireysel özelliklerinizi ve işlerinizi sergilediğiniz bir web sitesi de dijital dünyadaki yerinizi almanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden web sitesi oluşturma konusunda sizlere yardımcı olduğumuz online WordPress eğitimi ile karşınızdayız.

Neden WordPress?


Bu sorunun cevabı kısmen WordPress’in ne olduğunda gizlidir. Birçoğunuz zaten WordPress’in ne olduğunu biliyorsunuz. Ancak kısaca tekrarlamak gerekirse WordPress, içerik yönetim sistemidir. Telefon cihazlarımızın çalışması için nasıl Android ya da iOS gibi yazılımlara ihtiyaç duyuyorsak web siteleri hazırlamak için de bu tür içerik yönetim sistemlerine ihtiyaç duyuyoruz. WordPress de bu konuda web sitesi hazırlamanıza olanak sağlayan en güçlü ve kullanımı kolay araçlardan bir tanesi. Karşınıza çıkan dört web siteden en az birinin WordPress ile hazırlanmış olduğunu bilmek “Neden?” sorusuna oldukça yeterli bir cevap aslında.

WordPress’in bu kadar çok tercih edilmesinin başka sebepleri de bulunmaktadır. Bu sebepleri de şu şekilde sıralayabiliriz:

 • WordPress öncelikli olarak ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir.
 • Açık kaynak kodlu olması dolayısıyla insanlar istedikleri gibi düzenleme ve geliştirme yapabilirler.
 • Bütün hosting servisleri ile çalışabilmektedir.
 • Sunduğu ücretsiz olan birçok eklenti, widget ve tema sayesinde yaratıcı bir kullanım alanı sunar.
 • Bütün bu özellikleri sayesinde WordPress aklınıza gelebilecek her konuda ve alanda web sitesi yapmak için kullanılabilecek bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dünya çapında büyüklüğü tartışılmaz olan bazı firmaların da web sitelerini WordPress yoluyla oluşturduğunu bilmek de neden bu kadar tercih edildiği sorusuna cevap verecektir.

Sadece dakikalar içerisinde sizinle bağlantı kuruyoruz.

İletişim Formu

Kimler Online WordPress Eğitimi Almalıdır?

Tüm bu durumlar neticesinde Dijital İçerik ailesi olarak dijitalleşme yolunda atacağınız ilk adım olan WordPress ile web sitesi oluşturma kısmında size yardımcı olabiliriz. Ancak aklınızdaki öncelikli soru, “Bu eğitimi alması gereken kişi ben miyim?” olabilir. Özellikle bizim sunduğumuz eğitimle alakalı olarak bu soruya da şu şekilde cevaplar verebiliriz:

 • Sahip olduğunuz kurumu ya da işletmeyi dijital dünyaya adapte etmek istiyorsanız,
 • Kişisel işleriniz için bir web sayfası ya da blog oluşturmak istiyorsanız,
 • Herhangi bir yazılım dili ile uğraşmadan web sitesi oluşturmak istiyorsanız,
 • WordPress kullanarak kurumunuza ya da işletmenize bir web sitesi hazırlamak istiyorsanız,
 • SEO uyumlu bir web sitesi hazırlamak istiyorsanız eğitimimizi almak sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Son maddeye özellikle dikkatinizi çekmek istiyoruz. Oluşturulan birçok sitesi SEO uyumsuzlukları yüzünden baştaki oluşturulma amacına asla yeterli seviyelerde ulaşamadan unutulup gidiyor. Bu konuda dijital dünyaya yetişmek sadece web sitenizi hazırlamakla bitmez. Bundan dolayı sitenizin SEO uyumlu olması büyük önem taşımaktadır. WordPress’i kendi kendinize öğrenebileceğinizi ya da çoktan hâkim olduğunuzu düşünüyorsanız bu açıdan da eğitimimizi almanızı öneririz. Çünkü SEO konusu kendi kendinize öğrenebileceğinizden daha karmaşık bir hale gelebilir.

Online WordPress Eğitimimiz ile Neler Öğrenebilirsiniz?


Dijital İçerik olarak eğitimimiz boyunca amacımız; WordPress ile site kurma ve SEO konularında hiçbir bilgisi olmayan kişileri bu konularda yetkin kişiler haline getirmektir. Bu yolda birçok başlık altında eğitim alacak ve adım adım hem WordPress kullanımına alışacak hem de siteniz için doğru SEO adımlarını atabilecek konuma geleceksiniz. Bu anlamda eğitimimiz süresince öğreneceğiniz konu başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Domain ve Hosting Kavramları
  Bir web sitesi oluşturmak için bilinmesi gereken temel kavramları açıklıyoruz.
 • Cpanel ile WordPress Kurulumu
 • Cpanel bir web hosting kontrol panelidir. Bu panel sayesinde web sitemizde birçok kurulum ve düzenleme işlemini yapabiliyoruz.
 • Manuel WordPress Kurulumu
 • WordPress Temel Özellikleri
 • WordPress’in kendi menü ve panellerinde bulunan bölümlerin her biri farklı farklı birçok alanda düzenleme yapabilmenizi sağlar.
 • WordPress’te Panel Kullanımı ve Genel Ayarları
 • WordPress’te Ortam Kütüphanesi Kullanımı
 • WordPress’te bulunan bütün fotoğraf ve dosyalarınızı ortam kütüphanesinde görebilirsiniz. Bir anlamda WordPress’in en önemli kısmı olarak da görülebilir.
 • WordPress’te Tema Ayarları
  Markanızı yansıtacak ve sizi tanıtacak ilk şey sitenizin temasıdır. Seçeceğiniz temaları inceleyerek ne gibi ayarlar ve nasıl düzenlemeler yapabileceğinize bakacağız.
 • WordPress’te Sayfa Oluşturma ve Düzenleme
 • WordPress’te Yazı oluşturma ve Düzenleme
 • WordPress’te Eklenti Kurulumu ve Yönetimi
 • WordPress hem temanıza ait hem de temanız dışında birçok eklenti kullanımına açıktır. Bunları inceleyerek hangilerini kullanabileceğinize bakacağız.
 • WordPress’te SEO Ayarları
 • SEO kavramının web siteleri için önemine değinmiştik. Site içi, site dışı ve teknik olmak üzere üç başlık altında WordPress aracılığı ile sitenizde yapabileceğiniz SEO çalışmalarını inceleyeceğiz.
  WordPress’te Güvenlik Ayarları
 • Güvenlik her web sitesi için olmazsa olmazdır. WordPress bünyesinde güvenlik önlemlerini nasıl alabileceğinize bakacağız.

Dijital İçerik WordPress Eğitimi


Eğitimimiz sonunda WordPress üzerinden bir web sitesi kurma ve sitenizi SEO uygulamalarına göre düzenleme konusunda yetkin bir konuma geleceksiniz. Ancak unutmayın markanızın dijitalleşmesi sadece sitenizi kurmakla sınırlı değildir. Kurduğunuz web sitesini sürekli olarak güncellemeli ihtiyaç duyulan ilgiyi vermelisiniz. Bu yolla müşterilerinizi de takip edebilir ve yeni stratejiler oluşturabilirsiniz. Eğer siz de bu eğitim ile dijital yaşantınıza başlamak istiyorsanız bize İletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

WordPress eğitiminin sonucunda sektörünüze uygun nasıl bir web tasarımı yapmanız gerektiğinin temel adımlarını ve sitenizin sürdürebilirliğini nasıl sağlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

WordPress eğitimimiz hem teorik hem uygulamalı olarak online bir şekilde gerçekleşecek. Eğitimde kendi seçtiğiniz bir proje üzerinden ilerlenerek sıfırdan bir web sitesi tasarlayacaksınız. 

Elbette, eğitimlerimizin bitiminde ders kayıtlarını alabilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük çalışmalarınızda takıldığınız noktalar olursa, tekrar edebilirsiniz.

Sipariş vermeden öncesinde sizin de merak ettiğiniz soruları bir araya getirdik.