YouTube İçerik Fikirleri ile Abone Arttırmanın 80 Yolu

İnternet kullanıcıların çok fazla tercih ettiği YouTube ikinci büyük sosyal medya ağıdır. Ayrıca en büyük arama motoruna sahiptir. Böylece YouTube SEO desteği sağlar ve kitlenizi büyütmeye yardımcı olur. Siz de YouTube videoları hazırlamayı ama nerden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman YouTube içerik fikirleri ile abone arttırmanın 60 yolu içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İçindekiler

YouTube İçerik Fikirleri

YouTube, yüzlerce kişinin videolarını paylaştığı bir platformdur. Oluşturulan video içerikleri ise oldukça fazladır. Siz de YouTube kanalınıza videolar koyarak kendinizi, işinizi ve çok daha fazlasını tanıtabilirsiniz. Şimdi size, bazı YouTube içerik fikirleri vereceğiz. Eğer daha büyük bir kitleye hitap etmek isterseniz bunları deneyebilirsiniz.

YouTube kanalınızın daha başarılı olmasını istiyorsanız bu içeriğe de göz atabilirsiniz: YouTube SEO Eğitimi: YouTube Kanalı Optimize Etme Yolları

Kendinize Ait Videolar

Kendinize Ait Videolar
               Kendi hayatınızı video içeriklerinize konu edebilirsiniz.

Bu zamana kadar öğrendiklerinizi bir araya getirmek harika olabilir.

Kendinizi Tanıtın

YouTube videolarınıza ilk olarak kim olduğunuzu, neler yaptığınızı anlatarak başlayabilirsiniz. Bu kullanıcıların sizi tanımasını sağlayacaktır. Ayrıca işinizle alakalı bir video da çekebilirsiniz. Videoyu çekerken kameranın karşısına geçip karşınızdakiyle sohbet etmek oldukça etkili olacaktır.

Yanıt Videoları Oluşturun

Diyelim ki, başka videoda bir kişinin fikri sizi memnun etmedi. O zaman ona bir yanıt videosu oluşturabilirsiniz. Yanıt videolarının görülme olasılığı birçok videoya göre daha fazladır. Bu da demektir ki, görünürlüğünüz kitlelerin ilgisini çekebilir.

Güncel Haberlere Dayalı Videolar Oluşturun

Ülkemizde veya dünyada olan olaylarla alakalı haberleri yorumlayarak bir video çekin. Hatta bunlarla ilgili başka kişilerle röportaj da yapabilirsiniz.

Vlog Oluşturun

YouTube için içerik fikirleri arasında vlogların popüler olduğunu söylememiz gerekir. Uzun vadede bir vlog çekmek, genel olarak başarısız olsa da vlogla başlayabilirsiniz. Böylece hayranlarınıza serüveninizin nasıl başladığını tanıtabilirsiniz.

Öğrendiğiniz Bilgileri Açıklayın

Okulda veya hayatınızda neler öğrendiğinizi anlatan videolar çekebilirsiniz. Kitlenizi derslere götürebilir veya deneyimlediğiniz şeyler hakkında konuşabilirsiniz.

Kültür Videosu Çekin

Çalıştığınız yerin nasıl olduğunu anlatan kültür videoları hazırlayın. Kullanıcılara iş arkadaşlarınızla geçirdiğiniz kültürel aktiviteleri tanıtabilirsiniz. Bu aynı zamanda şirketinizde çalışmak isteyen kişilere de motivasyon videosu olacaktır.

Arkadaşlarınızı, Ailenizi Tanıtın

Size yakın olan kişileri hayranlarınızla tanıştırın. Tabii ki, bunun için aileniz ve arkadaşlarınızdan izin almalısınız. Kendilerini tanıtabilecekleri gibi sizin hakkınızda da neler düşündüklerini söyleyebilirler. Bunun yanında birlikte neler yaptığınızı da anlatabilirler.

Kendiniz Hakkında 50 Gerçek

Kendinize Ait Videolar
                    Sizi tanıtan ilginç özelliklerinizi bir videoda anlatabilirsiniz.

Yavaş yavaş bir kitleye ulaştınız ve artık kendinizi tamamen tanıtma vakti geldi. Bu videolar eşi benzeri olmayan kişiliğinizi kitlenize tanıtmanızı sağlayacaktır. YouTube özgün içerik fikirleri için hakkınızdakileri kitlenize tanıtmak çok eğlenceli olacaktır.

Müzik Videosu Çekin

Eğer bir enstrüman çalmayı biliyorsanız bir şarkıyı çalmak bariz bir seçenek olacaktır. Bunu aynı zamanda arkadaşlarınızla birlikte hazırlayacağınız bir kliple de sunabilirsiniz.

Hayatınızda Bir Günü Anlatın

Evde, okulda, işte fark etmez, bir gününüzü videoya alın. Örneğin, gün içinde yaptığınız aktiviteleri kaydedin. Bu durum, bazı YouTube kullanıcıların ilham alması için oldukça iyi bir fikirdir. Böylece iyi bir kitleye sahip olabilirsiniz.

Yarışmalar Düzenleyin

Giyim, yemek gibi birçok konuda yarışma düzenlemek oldukça ilgi çeker. Kullanıcılar, bu videoları izlerken oldukça eğlenir. Çünkü çoğu komik videolardan oluşmaktadır.

Bir Şeyleri İnceleyin

Her şeyi inceleyebilirsiniz, bir ürünü, TV dizisini veya programı. Özellikle insanlar, yeni bir ürün alırken çok fazla araştırma yaparlar. Ürün incelemesi yaparak onlara bilgi verebilirsiniz. Birçok insan da sizin fikrinizi duymaktan hoşlanacaktır.

Önerilerinizi Paylaşın

Sevdiğiniz bir filmi, kitabı veya diziyi izleyicilerinizle paylaşın. Böylece önerdiklerinizi daha önce okuyan, izleyen veya uygulayanlar gelip neler düşündüğünüzü öğrenebilir. Ayrıca daha önce bunlara vakit ayırmayan kişilerin de fikrinizi almak, hoşuna gidecektir.

Alışveriş Videosu

Alışverişe çıktığınız andan itibaren tüm günü çekebilirsiniz. Evinize döndüğünüzde de bu ürünleri neden ve ne kadara aldığınızı anlatan bir video oluşturabilirsiniz. Böylece bazı ürünleri merak eden kitlenize fikir vermiş olursunuz.

Spor ve Sağlıklı Yaşam Videoları

Spor
                     Spor videoları oldukça fazla ilgi çekiyor.

Spor yapıyor ve sağlıklı yaşam döngüsü içindeyseniz bunları video haline getirebilirsiniz.

Spor Videoları Yaratın

Eğer spor yapıyorsanız, kullanıcılarınıza spor videolarıyla ilham olabilirsiniz. Bunun dışında bildiğiniz sporları da tanıtabilirsiniz. Ayrıca hareketlerin vücutta hangi bölgeleri çalıştırdığını da anlatabilir ve uygulamalı olarak gösterebilirsiniz.

Dönüşüm Videosu Hazırlayın

Belki kilo verdiniz veya geçmişteki halinizden artık eser yok. Artık daha özgüvenlisiniz ve bunu kitlelere anlatmalısınız. YouTube için içerik fikirleri için ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız dönüşüm videoları, oldukça etkileyicidir.

Zor Fitness Hareketlerini Test Edin

Spor yapıyorsunuz ve artık sıra zor hareketleri denemeye geldi. Bunları videoya alın ve siz de izleyicileriniz de eğlensin.

Spor Aletlerini İnceleyin

Spor yaparken hangi aletleri kullanıyorsunuz? Bu aletler ne gibi fayda sağlıyor? Gibi birçok sorunun cevabını izleyicilerinize verebilirsiniz. Böylece sağlıklı yaşam içinde tüyolar vermiş olursunuz.

Sağlıklı Alışkanlık Videosu Hazırlayın

saglikli yasam
            Sağlıklı yaşam önerileri içeren bir video üretebilirsiniz.

Düzenli bir yaşamınız varsa ve bunlardan çok fazla yarar gördüyseniz bir video hazırlayın. Sabahtan akşama kadar neler yaptığınızı gösterin ve anlatın. Sağlıklı bir kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, spor rutini gibi pek çok konuya değinebilirsiniz.

Diyet Dostu Atıştırmalık Tarifi

Özellikle pandemiyle birlikte alınan kilolardan kurtulmak isteyen pek çok kişi var. Kişilerin zayıflama isteği de aynı zamanda kaçınılmaz bir gerçek. Siz de daha önce denediğiniz bir diyet dostu tatlı tarifi paylaşarak kullanıcıları, bilgilendirebilirsiniz.

Ünlülerin Egzersizlerini Deneyin

Popüler birinin günlük olarak yaptığı egzersizleri siz de yapın. Bunu zamana yayın ve iki hafta bir ay gibi aralıklarla nasıl bir değişiklik yaşadığınızı anlatın.

Popüler Diyetleri Deneyin

Kilo vermek için her dönem farklı farklı diyet fikirleri ortaya çıkar. Sağlıksız diyetlerden uzak durarak popüler diyetleri deneyin ve size nasıl bir etkisi olduğunu anlatın.

Oyunlarla İlgili Videolar

Oyunlarla İlgili Videolar
               Oyun dünyası çok geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Bilgisayarda oyun oynamayı seven önemli bir kitle vardır. Siz de onlardan biriyseniz videolarınızla çok fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Oyun Videoları Çekin

Oyunlar son dönemlerde birçok kişi tarafından tercih ediliyor ve araştırılıyor. Kitlelerin sevdikleri oyunları siz de deneyerek bir oyun videosu oluşturun. Böylece hem bilgi vermiş olursunuz hem de kullanıcılarınıza oyunu tanıtma fırsatı bulursunuz.

Oyun İncelemesi Yapın

Oyun oynarken video hazırlayabileceğiniz gibi oyunları inceleyebilirsiniz. Fikrinizi söyleyerek oyunu oynamak isteyenlere bir öngörü sağlarsınız. Bu, birçok oyunseverin dikkatini çekecek bir video olacaktır.

İnceleme Videoları

İnceleme Video
               Birçok ürünü ya da konuyu inceleyerek video hazırlayabilirsiniz.

Birçok konuyla alakalı incelemelerinizi sunarak izleyicilerinize fikir verebilirsiniz.

Sevdiğin Bir Konunun Tarihini Anlatın

Geçmişte yaşamış bir kişinin veya kültürün derinlemesine araştırmasını yapıp bunu izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz. Bu videolar, aynı konuyu merak edenler için çok fazla tercih edilir.

Herhangi Bir Konu Hakkında Listeleme Yapın

Bir konu belirleyin ve kişilerin neler yapıp neler yapmaması gerektiğini paylaşın. Örneğin insanların yaptıkları bir hatayı ele alın. Bunun üzerine de karşılaşılan soruna karşılık nasıl davranılması gerektiğini açıklayın.

Felsefi Sohbetler Yapabilirsiniz

Eğer felsefeye meraklıysanız bu zamana kadar gelmiş geçmiş bütün filozofların fikirlerini anlatabilirsiniz. Ayrıca bunları kendi düşüncelerinizle harmanlayarak bir konu hakkındaki derin fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kitap İncelemeleri Yapın

Sizin gibi kitap okumayı sevenlerin ilgisini çekecek bir video için kitap hakkındaki yorumlarınızı anlatabilirsiniz. Bunun yanında kitaptaki bir karaktere yönelik olumlu olumsuz eleştirilerinizi verin. Gerekirse bu karakterle bir tartışma içerisindeymiş gibi videolar oluşturun.

Tarihsel Metinlerle Tartışın

Tarihe bir ilginiz varsa geçmişte yaşamış olan imparatorların, kralların neler yaptığını anlatın. Sonrasında ise o dönemde yapılan yanlışlar üzerine konuşun, kendi yorumunuzu katın. Yapılan hataların günümüzü nasıl etkilediğine de değinebilirsiniz.

Uzmanlarla Röportaj Yapın

Kitlenizin merak ettiği konularla alakalı bir uzmanla röportaj yapma abone sayınızı arttıracaktır. Birçok konuyla alakalı profesyonellerin fikrini almak, kitleniz için oldukça önemlidir. Bu sayede YouTube hayatınızda başarılı bir yol çizerek ilerlemeye de devam edersiniz.

Komedi ve Eğlence Videoları

Komedi
              Komik ve eğlenceli videolar da ilgiyle takip edilmektedir.

İnsanları can sıkıcı hayatından biraz olsun uzaklaştırmak için eğlenceli videolar hazırlayabilirsiniz.

Şaka Videoları Hazırlayın

Birine zararsız bir şaka yapmak, YouTube kullanıcılarının eğlenmek için en fazla tercih ettiği videolardandır. Arkadaşınıza veya ailenize yaptığınız şakayı ve onların tepkisini videoya alın. Böylece hem siz hem de aboneleriniz eğlenecektir.

Parodi Hazırlayın

Bir filmin karakterini abartılı hareketlerle tekrarlayın. Bunun yanında popüler bir şarkı için komik klipler de oluşturabilirsiniz. Film, şarkı, şov fark etmeksizin abonelerinizi neşelendirecek parodiler oldukça etkileyicidir.

Komik ve Epik Videolar Derleyin

Kitlenizi kahkahalar boğmak istiyorsanız bu zamana kadar gelmiş geçmiş komik videoları derleyebilirsiniz. Bu derleme için film kesitlerini veya klipleri de kullanabilirsiniz.

 Film Sahnelerine Tepki Veren Videolar Hazırlayın

Komik bir film izlerken nasıl tepkiler verdiğinizi videoya alın. Bunu aileniz veya arkadaşlarınızla da gerçekleştirebilirsiniz. Aynı durum, korku filmi için de geçerlidir. Bir canavar çıktığında yaşadığınız korku abonelerinizi eğlendirebilir.

Teknolojik ve Teknik Videolar

Teknik Videolar
                  Teknoloji hakkındaki bilgilerinizi takipçilerinize sunabilirsiniz.

Teknolojiye ilginiz varsa birçok teknik bilgi verebilirsiniz. Yine, izleyicilerinizin izlediğinde öğreneceği önemli bilgileri uygulayarak gösterebilirsiniz.

Telefonunuzda Neler Olduğunu İnceleyin

Kullanmış olduğunuz telefonunuzun içinde ne var ne yok bunlara bakın. Tabii, bu işlem sırasında videoya kaydedin.

Yeni Teknolojiler Hakkında Konuşun

Bir teknisyenseniz veya teknolojiye ilginiz varsa son teknolojilerle ilgili konuşun. Araştırdığınız özellikleri izleyicilerinize aktarın. Bu ürünle neler yapılabileceğini de anlatmayı unutmayın.

Önem Arz Eden Bir Teknik Öğretin

İnsanların hayatlarını etkileyen bazı ters durumlar vardır. Örneğin arabasının tekerleği patlamıştır ve değiştirmesi gerekir. Ancak bunu bilmeyen kişiler de oldukça fazladır. Siz, eğer ki araba lastiği değiştirmeyi biliyorsanız işin püf noktalarını anlatan bir video paylaşabilirsiniz.

Bir Konu Hakkında Büyük/Küçük Videoları Hazırlayın

Herhangi bir konu da en büyük ve küçük hakkında bilgi verebilirsiniz. Örneğin dünyanın en büyük köpeklerini anlatan bir video hazırlayabilirsiniz. Yine, dünyanın en hızlı arabasını kendi kanalınızda tanıtabilirsiniz.

Moda Videoları

Moda Video
                  Moda alanında birçok farklı içerik üretebilirsiniz.

Her geçen gün değişen moda ve tarzlar hakkında kendi fikirlerinizi verebilir ve yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz.

Stil Tavsiyeleri Verebilirsiniz

Moda her yıl değişmeye devam ediyor ve insanlar da ayak uydurma peşinde. Siz de hangi kıyafetlerin nasıl bir ayakkabıyla kombinlenebileceğini anlatabilirsiniz. Yine, aksesuar kullanımıyla alakalı küçük ipuçlarını da paylaşabilirsiniz.

Makyaj Videoları

Özellikle kadınların en fazla tercih ettiği videolardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Genç gösteren bir makyajın nasıl yapıldığını çekebilirsiniz. Ayrıca hangi marka rujun veya rimelin daha iyi olduğunu karşılaştırarak gösterin. Ek olarak, son dönemlerde karakterlerin makyajları da bir hayli seviliyor. Filmdeki bir oyuncunun makyajını yapıp onu taklit edebilirsiniz.

Benimle Hazırlan Videoları

Gün içinde işe, davete, okula veya pikniğe gidilir. Siz de buralara giderken nasıl hazırlandığınızı gösteren bir video oluşturabilirsiniz. Yine, günlük cilt bakım rutininizi de kullanıcılara göstermeniz oldukça sevilecektir.

Gardırobunuzu Boşaltın

Mevsim değişti veya artık kullanmadığınız kıyafetleri ayıklama zamanı geldi. Dolabınızı da böylece düzenleyeceksiniz. Peki, bunları yaparken bir video hazırlamaya ne dersiniz? Böylece hem tarzınızı yansıtabilecek hem de bir gardırop temizleme videosu çekerek izleyicilerinize bilgi vereceksiniz.

Spor Videoları

Spor Video
                   Farklı spor kategorileri için anlatım içeren videolar çekebilirsiniz.

Sporseverlerin en çok tercih ettiği videolar hazırlayarak abone sayınızı arttırabilirsiniz.

Maç Analizi Yapın

Basketbol veya futbol fark etmez, sevdiğiniz bir maçın analizini yapın. Çünkü her sporsever, yapılan maçların ardından analizleri izlemeyi tercih eder. Siz de canlı yayın açarak devam eden bir maçı izleyip arkadaşlarınızla yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Bunu, maç sonunda da yaparak kötü veya iyi pozisyonları değerlendirebilirsiniz.

En İyileri Anlatın

Bu zamana kadar en iyi gördüğünüz spor oyuncusunu tanıtmak, sporseverlerin hoşuna gidecektir. Oyuncuların en iyi gollerini, vuruşlarını aktaran bir video hazırlayın.

Spordaki Komik Olayları Derleyin

Genellikle bir futbol maçında komik anlar yaşanabilir. Siz de bunları bir araya getiren bir video hazırlayarak sporseverlerin tekrar keyif almasını sağlayabilirsiniz.

Maçlardaki Efsane Rekabeti Bir Araya Getirin

Birçok maçta, yürekleri ağza getiren efsanevi hareketler vardır. Bunları bir araya getirerek tekrar izleyicilerinize yaşatabilirsiniz.

Ev ve Yaşam Videoları

ev ve yasam videolari
               Evinizi ve evinizle ilgili detayları videolarınızda paylaşabilirsiniz.

Restorasyon Videosu Çekin

Türkiye’de olmayan YouTube içerik fikirleri için harika videolardan biri de restorasyon videolarıdır. Eski eşyalarınızı yenileyen bir video hazırlayabilirsiniz. Eğer ki, böyle bir yeteneğiniz varsa birçok kullanıcı tarafından merak edilir ve izlenebilirsiniz.

Ünlülerin Ev Turlarına Tepki Verin

Şüphesiz ki, televizyon ve internette ünlülerin devasa evleri ziyaret ediliyor. Siz de bunları izlerken kendinizi video alın ve tepkilerinizi çekin. Bazen komik tepkiler vereceğinizi siz de göreceksiniz.

Evinize Ait Bakım Videoları Oluşturun

Evinizdeki çiçeğinize nasıl bakarsınız? Ya da evinizin nasıl temizlersiniz? Bu gibi ince detaylara yer veren videolar hazırlayarak kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz.

Dekor Fikirleri

Evinizi nasıl dekore ettiğinizi anlatan bir video hazırlayabilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan tuhaf dekor ürünlerini de göstererek izleyicilerinize yeni fikirler oluşturabilirsiniz.

Yemek Videoları

Yemek Video
            Yemek tarifleri ve tadım videoları ile de başarılı içerikler üretilebilir.

Her kültüre ait farklı yemekler vardır ve bunların meraklısı da çoktur. Yemek videoları çekerek izleyicilerinize yeni tarifler verebilirsiniz.

Yemek Videoları Hazırlayın

Sevdiğiniz bir yemeğin nasıl yapıldığını anlatan bir içerik hazırlayabilirsiniz. Özellikle diyet yapanlara özel tarifler hazırlamak, çok sayıda izlenmenize neden olabilir. Yine, aile yemekleriniz için de bir video oluşturabilirsiniz.

Gittiğiniz Yerlerin Yemek Kültürünü Tanıtın

Ülke içinde veya yurtdışındasınız fark etmez. Birçok kişi, yeni mutfakların nasıl olduğunu merak eder. Siz de gittiğiniz herhangi bir yerin yemeklerini tanıtabilirsiniz. Aynı zamanda nerde yediğinizi ve ne kadar ödediğinizi de anlatabilirsiniz.

Artan Yiyeceklerle Yemek Yapın

Dünden kalan ve bozulmamış ürünlerle bambaşka bir yemek yapın. Süreci çekin ve daha sonrasında ise yemeği yiyip nasıl olduğunu yorumlayın.

Yemek Tariflerini Okuyun ve Tepki Verin

Dünya mutfağında çok farklı yemek tarifleri vardır ve bunlar bayağı ilginizi çekebilir. Tabii, sizin ilginizi çeken bir içerik başkalarının da hoşunuza gidecektir. Özellikle hiçbir şekilde bağdaştıramayacağınız malzemelerin kullanıldığı yemek tariflerini okuyup bunlara tepkinizi gösteren bir video hazırlayın.

Buzdolabınızda Neler Bulundurduğunuzu Gösterin

Harika bir video içerik fikri de buzdolabınızda olanları göstermektir. Bunlarla ne tarz yemekler yapılabileceğini de anlatabilirsiniz.

Vejetaryen ve Vegan Yemekler Hazırlayın

Vejetaryen ve veganlar için farklı türde yemekler hazırlayarak izleyicileri bilgilendirin. İçerisine neler koyduğunuzu da net bir şekilde anlatmayı unutmayın.

Farklı Malzemelere Ait Yemekler Deneyin

Hiç aklınıza bile gelmeyecek karışımlardaki yemekleri deneyebilirsiniz. Bunlar içinde ekşi ve tatlıyı bir araya getirmek olabilir. Ayrıca acı baharatları da deneyebilir ve tepkinizi veren eğlenceli bir video hazırlayabilirsiniz.

Seyahat Videoları

Seyahat Video
           Seyahat edeceğiniz zamanlarda anılarınızı ve gezdiğiniz yerleri videoya dönüştürebilirsiniz.

Bir seyahat tutkunuysanız gittiğiniz yerleri anlatmak oldukça etkileyici olabilir.

Tur Videoları Düzenleyin

Bu videolarla siz de kullanıcılarınız da oldukça eğlenecektir. Bir yere gezerken orayı tanıtabilir ve düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz. Sadece gittiğiniz yerleri değil, evinizi veya odanızı da tanıtabilirsiniz. Ayrıca YouTube video içerik fikirleri için tur videolarının çok sık izlendiğini söylemeliyiz.

Seyahat Tüyoları Verebilirsiniz

Eğer ki, çok fazla seyahat ediyorsanız mutlaka yolculuğunuzu rahatlatacak ipuçlarınız vardır. Örneğin valizinizi nasıl hazırladığınız veya ne tarz kıyafetler giydiğiniz hakkında bir video oluşturabilirsiniz.

Farklı Kültürlerin Etkinliklerini Paylaşın

Yurtdışında veya yurtiçinde yapılan etkinlikler vardır. Bunlara katılarak nasıl vakit geçirdiğinizi anlatın. Neler yaptığınızı, etkinliklerin nasıl ilerlediğini de aktarın.

Seyahatiniz Sırasında Nasıl Video ve Fotoğraflar Çekeceğinizi Anlatın

Hangi ekipmanları kullanarak nasıl videolar hazırlayacağınızı önceden anlatabilirsiniz. Böylece hem seyahat anında fotoğraf çekme tekniklerini öğretmiş olursunuz hem de ekipmanlar konusunda bilgi verirsiniz.

Hayvanseverler İçin  Videolar

Hayvanseverler
               Minik dostlarımızla ilgili içerikler üreterek hayvanseverlere hitap edebilirsiniz.

Siz de bir hayvansever olarak minik dostlarımızı videoya alabilirsiniz. Onların yaşamlarını anlatarak kullanıcılara bilgiler verebilirsiniz.

Hayvan Videoları Oluşturun

Bir kediniz, köpeğiniz veya başka bir evcil hayvanınız varsa onların tepkilerini çekin. Eğlenceli anlarını, uyurken verdiği tepkileri videoya alabilirsiniz.

Kurtarma Videoları

Bir hayvanın insanların yapmış olduğu birçok hata yüzünden nasıl bir hale geldiğini gösterebilirsiniz. Ona sevginizi verdiğiniz zaman da nasıl mutlu olduğunu anlatabilirsiniz. Bu video içeriği aynı zamanda birçok insan için ders niteliğinde olacaktır.

Evcil Hayvanınıza Nasıl Baktığınızı Anlatın

Kediniz, köpeğiniz veya kuşunuz fark etmez her hayvanın düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Onlara hangi mamayı verdiğinizi, tüylerini nasıl taradığınızı anlatan bir video içeriği oluşturabilirsiniz.

Fotoğrafçılar İçin Videolar

fotografcilar icin videolar
              Fotoğrafçılık ile ilgili içerikler üretebilirsiniz.

Fotoğraf çekiminde iyiyseniz bu içerikler tam da size göre. Çünkü Türkiye’de pek fazla örneğini göremiyoruz. Bu nedenle oldukça öğretici olabilirsiniz.

Fotoğraf Fikirlerinizi Paylaşın

Nasıl bir fotoğraf daha kaliteli çekilebilir gibi içerikler hazırlayabilirsiniz. Bunun için kitlenize temel fotoğrafçılık dersleri verebilir ve yavaş yavaş ileri seviyeye yükseltebilirsiniz.

Amatör ve Profesyonel Fotoğrafçı Karşılaştırması

Bir profesyonel ile kendi fotoğraflarınızı kıyaslayabilirsiniz. Tabii, profesyonel fotoğrafçı siz de olabilirsiniz. Bu içerik uzaman ve amatör bir fotoğrafçı arasında nasıl bir fark olduğunu gösterecektir. Aynı zamanda izleyicilerinize birçok bilgi de verir.

Fotoğrafçı Olarak Anılarınızı Anlatın

Fotoğrafçı olmaya nasıl karar verdiniz ve nereden başladınız? Bu gibi soruların yanıtlarını vererek sürecinizi anlatabilirsiniz. Ayrıca ilk zamanlardaki fotoğraflarınızla uzman olduğunuzdaki fotoğraflarınızı karşılaştırabilirsiniz.

Sanatçılar İçin Videolar

sanatcilar icin videolar
               Sanatçıların ilgisini çekebilecek içeriklerle de başarılı olabilirsiniz.

Performansınızı Sergileyin

Bir müzisyen veya oyuncu olarak yeteneklerinizi videolarınızda gösterebilirsiniz. Kendinize ait bir müziği çalabilir veya bir monolog yapabilirsiniz.

Başka Sanatçılarla Videolar Hazırlayın

Sizin alanınızda olsun veya olmasın başka sanatçılarla yeni videolar oluşturun. Böylece çok daha tanınır hale gelebilir ve abone sayınızda artış görebilirsiniz.

Diğer Sanatçılarla İlgili Yorumlarınızı Paylaşın

Bir oyuncu veya müzisyen hakkında kendi görüşlerinizi paylaşın. Özellikle uzman bir sanatçıysanız sanatçının yapmış olduklarına karşı verdiğiniz tepkileri videoya alıp paylaşabilirsiniz.

Hatalı Videolarınızı Paylaşın

Elbette, video çekerken hatalar yapacaksınız. Böyle durumları paylaşmak hem eğlencelidir hem de izleyicilere doğal yanınızı gösterir.

Finans Videoları

Finans Video
                  Finans alanındaki bilgilerinizi paylaşmak da geniş bir kitlenin ilgisini çekecektir.

Finansla ilgileniyorsanız izleyicilerinizi bilgilendirmek adına videolar hazırlayabilirsiniz.

Finansal Kavramlarla İlgili Videolar Hazırlayın

Kitlenize, hisse senetleri, kripto paralar gibi birçok konuda ayrıntılı finansal bilgiler verebilirsiniz. Yine, farklı yatırım türlerini karşılaştırarak da hareket edebilirsiniz.

Yatırımda Başarılı Olmak İçin İpuçları

Finans ve yatırımda nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair videolar hazırlayın. Bir yatırımcı neler yapmalı veya yapmamalı tarzında içerikler oluşturun.

Bankacılık Hakkında Vlog

Bir bankacıysanız hayatınızın nasıl geçtiğine dair bir vlog hazırlayabilirsiniz. Bu sayede bankacılık yapan kişilere de ilham olabilirsiniz.

Finans Alanında Çalışan Kişilerle Video Oluşturun

Finans sektöründe yer alan kişilerin ne işler yaptığını anlatan bir video oluşturabilirsiniz. Böylece izleyicilerinize finans hayatındaki zorlukları, avantajları aktarabilme şansınız vardır.

Yatırım Yapmadan Önce Neler Yapılmalı Videosu

İyi bir yatırımcıysanız ve bu işe yeni başlayanlara tüyo vermek isterseniz bu içerik oldukça etkileyici. Bir yatırımcının yatırım öncesinde nasıl davranması gerektiğini anlatan ayrıntılı bir video çekebilirsiniz.

E-Ticaret Videoları

E-Ticaret
              E-ticaret sektörü ile ilgili tecrübelerinizi de takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

E-ticaretle ilgileniyor ve başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız videolarla bunu paylaşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır Videosu

E-ticaretin nasıl yapılması gerektiğine dair bir videoyla izleyicilere bilgi verin. Hedef kitle, rakip analizi gibi konulara değinin ve yeni başlayacakların nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatın.

Başarı Hikayenizi Anlatın

E-ticaret yaparken neler yaptınız da bu kadar başarılı oldunuz? Emin olun bu soruya yanıt vermeniz birçok kullanıcının dikkatini çekecektir.

Başarılı E-Ticaret Uzmanlarıyla Röportaj Yapın

Başarılı e-ticaret uzmanlarıyla röportaj yaparak yeni başlayacak olanlara birçok katkı sağlayabilirsiniz.

Soru Cevap

YouTube içerik bulma için birçok fikir verdik ve sonuna geldik. Son olarak canlı yayın açıp abonelerinizin sorularını cevaplayabilirsiniz. Unutmayın, bunu her konu için yapabilir ve daha fazla kitleye ulaşma şansınızı arttırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanalınızı tanıtmak için YouTube profilinizi düzenleyebilir, sosyal medya hesaplarınızı iyi yönetebilir ya da sponsorlu bağlantılar edinebilirsiniz.

Öncelikle YouTube İşletme hesabına sahip olmanız gerekir. Ardından reklam vermek istediğiniz videoyu seçmeniz ve diğer adımlarını takip etmeniz lazım.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *