Online Sosyal Medya Eğitimi

Son yılların en popüler mesleklerinden biri haline gelen sosyal medya yönetimi 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Gerek özel hayat gerekse de iş hayatının vazgeçilmezlerinden olan sosyal ağlar, yeni yeni duymaya başladığımız çoğu mesleği de gündemimize getiriyor. Eğer sizlerde özellikle iş hayatında sosyal medya kullanımının önemini fark ettiyseniz ya da her iş bulma platformunda “sosyal medya uzmanı” aranıyor seçeneğiyle karşılaşıyorsanız; kolay bir şekilde online sosyal medya eğitimi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey Dijital İçerik'in online sosyal medya eğitimi.​
social media

Online Sosyal Medya Eğitimi Nedir?

Günün büyük bir zamanını geçirdiğimiz sosyal medya başta kişilerin bilinirlikleri olmak üzere marka, firma, ürün ya da hizmetlerin tanıtımı açısından da tercih ediliyor. Özellikle de sosyal ağlara bağlı olarak ortaya çıkarılan veriler ve reklam olanakları düşünülecek olursa sosyal medya yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak çoğu alanda işinize yarayacaktır. Hele ki son birkaç yıldır her ölçekten firmanın “sosyal medya departmanı” için yeterliliği bulunan kişilerle çalışmak istediğini göz önüne alırsak sosyal ağların hayatımıza etkilerini direkt anlayabiliriz. Hal böyle olunca çoğu kişi sosyal medya yönetimi nasıl olur, nereden öğrenilebilir gibi konular hakkında araştırmalara başlıyor. Eğer sizlerin de böyle bir arayışınız varsa ilk olarak “Online sosyal medya eğitimi nedir, nasıl alınabilir?” konusunu öğrenmelisiniz.
Sosyal ağların daha verimli ve hedefe ulaşmasını sağlayan eğitimlere sosyal medya eğitimi denir. İnsanların kolayca farklı kişilerle iletişime geçmesini, duygu, düşünce, fikir ve tecrübe gibi detayları paylaşmasını sağlayan sosyal ağlar iş hayatının vazgeçilmezleri haline geldi. Lakin hala bu alanda tecrübe ve bilgi eksikliği yaşayan çok fazla kişi bulunuyor. Hal böyle olunca iş hayatı için sosyal ağların yönetiminde çok büyük bir açık var. Var olan bu açığı değerlendirmeyi planlıyorsanız sizler de online kurslara yönelebilirsiniz.
Zaman konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ya da çağa ayak uydurarak evden, ofisten ya da dilediğiniz her yerden “eğitim alabilirim” diyorsanız, çözüm online sosyal medya eğitimlerinden geçiyor. Özetle bir internet bağlantısı bir de bu bağlantıyla çalışabilecek bilgisayar, tablet, cep telefonu vs. sayesinde sosyal medya alanında uzman kişi olabilirsiniz. Üstelik kişiye özel dersler sayesinde bu sektörün tüm detaylarını kısa sürelerde öğrenme garantisi de sizlere sunuluyor. Büyük merak uyandıran ve ilgi çeken bu eğitimlerin içeriği, detayları ve merak ettikleriniz hakkında online sosyal medya eğitimi sağlayan Dijital İçerik platformundan mutlaka destek almalısınız.

Online Sosyal Medya Eğitimi Sizlere Ne Katacak?

Hemen hemen çoğu sektörün faaliyetlerini online platformlarla yönetmeye çalıştığı bir dönemde yaşıyoruz. Üstelik sadece iş değil eğitim hayatı da dijitalleşmenin etkilerinden nasibini aldı. Özellikle de farklı bir işte çalışan, aynı anda birkaç eğitimi tamamlamak isteyen ve zamanı kıymetli olan kişileri düşünecek olursak online eğitim seçeneklerinin çok daha mantıklı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumdan nasibini alan sosyal medya eğitimleri katılım sağlayan kişilere pek çok fayda sağlıyor. Konuyu çok dağıtmadan online sosyal medya eğitimi almak sizlere hangi artıları katacak, hemen listeleyelim:

 • Öncelikle şahsi olarak kullanmakta olduğunuz sosyal medya araçlarını nasıl ve hangi yöntemlere kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Farklı, gelişen ve ucu açık bir iş kolunda tecrübe kazanacaksınız.
  İster kendi işiniz isterseniz de farklı firmalara ait sosyal medya hesaplarının yönetiminde yetkili konuma gelebilme şansınız bulunuyor.
 • Kişiye özel eğitimler verildiği için her sosyal medya ağına dair püf noktaları öğrenebileceksiniz. Bu durum da size her sosyal ağda fark yaratan artılar getirecektir.
 • Bu eğitimler başta pazarlama olmak üzere pek çok iş dalında sosyal ağların gücünü fark etmenizi sağlayacak.
 • Dijitalleşmeye bakış açınız değişecek ve bu değişimin içerisinde var olma isteğiniz artacak.
 • Daha fazla insan daha fazla kurum ve daha fazla iş imkanına ulaşmanızda büyük bir şans yaratmanızı sağlayacak.

Sosyal Medya Eğitimi Alan Kişiler Neler Yapabilir?

Başta Facebook olmak üzere Instagram, Linkedln, Twitter ve Pinterest gibi onlarca farklı sosyal ağın yönetimini öğrenmek kişilere ya da kurumlara farklı açılardan fayda sağlar. Herhangi bir zaman diliminde online olarak sosyal medya eğitimi alan bir kişinin hangi işlemleri kolayca yapabileceğini sizler için listeleyelim:

 • Var olan bütün sosyal ağları etkili ve bağlantılı biçimde kullanabilir.
  Şahsi, firma ya da kuruma ait olan sosyal ağların iletmek istediği mesajı diğer kişilere çok net bir şekilde iletebilir.
 • Dünya trendlerini takip etme konusunda sosyal medya eğitimi almamış kişilerden çok daha önde olurlar. Bu önde olma durumu da sosyal medya uzmanı olarak nitelendireceğimiz kişilerin farklı, etkili ve trend reklam politikalarını oluşturabilmesini sağlar.
 • Geniş kitlelere çok daha düşük bütçeli reklamlarla ulaşabilirler.
 • Sosyal medya ağları sayesinde özellikle satış konusunda fark yaratan etkiler oluştururlar.
 • Şirket içerisinde var olan ast – üst ilişkisi, müşteri – şirket ilişkisi ve müşteri – hizmet/ürün ilişkisini yönetebilir.
 • Fazlasıyla önemli olan organik içerik üretme konusunda son derece başarılı ve düzenli olabilirler.
Sadece dakikalar içerisinde sizinle bağlantı kuruyoruz.

İletişim Formu

Online Sosyal Medya Eğitimine Kimler Katılabilir?

Online sosyal medya eğitimi her yaş grubundan kişi için hazırlanan geniş kapsamlı bir eğitimdir. Tüm sosyal ağların yönetiminde yetkinliğe ulaşmanızı sağlayacak eğitimler sonrasında “Sosyal Medya Uzmanı”, “Sosyal Medya Hesap Yönetici” gibi çeşitli unvanlara sahip olabilirsiniz. Genel olarak bu kurslara takılmak isteyen kişilere keskin bir sınıflandırma yapmak mümkün değildir. Keza yaş sınırı olmaksızın teknoloji, dijitalleşme ve sosyal ağlara ilgi duyan her kişi bu eğitimden faydalanabilir. Üstelik eğitim esnasında bir iş kolunda aktif olarak çalışıp çalışmadığınızın da hiçbir önemi yoktur. Hatta konuyu biraz daha detaylandırmak gerekirse sosyal medya nedir, sosyal ağlar ne işimize yarar gibi alanlarda hiçbir bilgiye sahip olmanıza bile gerek yok. Özetle bu tarz bir eğitimi almak için tek ihtiyacınız olan sosyal medya yönetimi hakkında bilgi edinmek istiyor oluşunuzdur.

Sık Sorulan Sorular

Sosyal medya uzmanlarımızın verdiği eğitimlerin sonunda, basit düzeyde Photoshop kullanmayı, nişinize uygun kreatif tasarımlar yapmayı ve sosyal medyanın dinamiklerini öğrenebileceksiniz.

Sosyal medya eğitimi genel bir programa tabii tutulacak ancak eğitim içindeki projelerimiz sizin marka ya da şahıs hesabınız üzerinden yapılacaktır. Etkili paylaşımlar yaparak, takipçi kitlenizi nasıl arttırabileceğinizi uygulamalı bir şekilde öğreneceksiniz. 

Elbette, eğitimlerimizin bitiminde ders kayıtlarını alabilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük çalışmalarınızda takıldığınız noktalar olursa, tekrar edebilirsiniz.

 

Sipariş vermeden öncesinde sizin de merak ettiğiniz soruları bir araya getirdik.