Online Final Cut Pro Eğitimi​

İçeriklerinize yeni bir vizyon mu katmayı planlıyorsunuz? O zaman tercihiniz elbette ki, en popüler içerik tipi olan videodan yana olmalı. Bunun için işe Final Cut Pro'yu öğrenmekle başlayabilirsiniz. Dijital İçerik'in Final Cut Pro kreatif eğitmenleriyle, adım adım videolarınızı oluşturmaya başlayın.
online cut

Final Cut Pro, bir video düzenleme programı olsa da içerisinde sunduğu imkanlar sebebiyle bazı büyük filmlerin hazırlanmasında da yardımcı olmuştur. Hali hazırda Intel altyapılı Mac bilgisayarlarda çalışan Final Cut Pro’nun en büyük rakibi ise Adobe Premiere programıdır. Program, video düzenlemeye yeni başlayan içerik üreticilerinin yanı sıra, büyük film prodüksiyon şirketlerinin de ilk tercihi olmaktadır.
Dijital İçerik, son zamanların en çok tercih edilen programı Final Cut Pro için kişiye özel eğitim vermektedir. Bu eğitimler ile kişilerin, video düzenleme konusunda ustalaşması ve programa tüm detayları ile hâkim olması amaçlanmıştır. Program birden fazla formatta video hazırlamaya, düzenlemeye ve sunmaya yarar. 2011 yılından itibaren Apple ile büyüyen Final Cut Pro, sürekli olarak güncellenmektedir. Son sürümü Aralık 2019 yılında çıkmış olsa da çıkan bu sürüm devamlı olarak altyapı desteği almaktadır. Final Cut Pro, Apple Store mağazalarından indirilip Mac bilgisayarlara kurulabilir durumdadır.

Final Cut Pro Nedir?

Marka iletişim ve etkileşimlerinin %84’ü internet üzerinden yayınlanan videolar sayesinde gerçekleşmektedir. Eskiden televizyonun sahip olduğu kitleleri harekete geçirme gücü, şimdilerde YouTube ve Twitch gibi büyük medya platformlarına aittir. Final Cut Pro programı, videonun temel olarak kullanıldığı her alanda en çok kullanılan düzenleme programdır.

Kullanıcıların, video düzenlemelerini ve farklı alanlarla video tarzı çıktılar alabilmesini sağlayan profesyonel programlardan biri Final Cut Pro’dur. Program içeriği oldukça detaylı olduğu için kısa bir videodan, büyük bir filme kadar her video içeriğini düzenleme imkânı sağlamaktadır. Örneğin, Final Cut Pro ile düzenlenen bazı büyük filmler ise şunlardır:

 • Corpse Bride (Ölü Gelin)
 • Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi; 2008 yılı Oscar adayı film,
 • İhtiyarlara Yer Yok; 2007 yılı Oscar adayı film,
 • 300 Spartalı,
 • Parasite; 2019 yılı Oscar ödüllü film.

Online Final Cut Pro Eğitimi Nedir?

Dijital İçerik’in verdiği Online Final Cut Pro eğitimi ile kullanıcılar, en son video düzenleme trendlerinden başlayarak geniş bir içerik hakkında eğitim almaktadırlar. Eğitimlerin en büyük avantajı kişiye özel bir şekilde olmasıdır. Kişiler, online eğitim sayesinde program ile ilgili seviyelerini direkt bir şekilde tartabilir ve kendi gelişimleri için daha özgün çalışmalar yapabilirler.

Buna ek olarak eğitim, işlenme imkânı olan tüm video formatları hakkında bilgi sunar. Final Cut Pro ile düzenlemesi mümkün olan video formatları şunlardır:

 • 2K, 4K ve 5K videolar,
 • XDCAM,
 • MXF,
 • Mp4,
 • P2,
 • DV ve HDV formatları.

Dijital İçerik, program hakkında bilgisi olsun ya da olmasın her kullanıcı için özel eğitim planları oluşturmaktadır. Kullanıcının direkt yeteneklerini ve bilgisini geliştirmeye dayalı planlama ile herkes Final Cut Pro programı üzerinde ustalaşabilir.

Online Final Cut Pro Eğitiminin Avantajları


Dijital İçerik verdiği özel eğitimler ile kullanıcının, teknik bilginin yanı sıra, markalaşma hakkında da bilgi almasını sağlar. Doğru pazarlama stratejisi belirlemek, kullanıcıların öğrendiklerini aktardıkları işlerin daha rahat yayılımı sağlar ve trafiğini arttırır.
Günümüz dünyasında, bir markanın büyümesinin en temel faktörü ulaşılabilir olmasıdır. Bu eğitimlerin en büyük özelliği ise bir gruba değil direkt kişiye özel olarak verilmesidir. Kullanıcı, hem programı ince detayına kadar öğrenebilir hem de teknik bilgisini geliştirerek bu program sonrası çıkacak yeni uygulamaların takibi yapabilmektedir.
Eğitimlerin en büyük avantajı ise kişiyi, ilgili alanda güncel tutmasıdır. Güncel kalabilen kullanıcı, teknolojik gelişimlere adapte olmada daha rahat olacaktır.

online final cut pro egitimi

Online Final Cut Pro Eğitimi Kimler Alabilir?


Dijital İçerik, online eğitimler sunan bir kurum olduğu için çevrimiçi akademi olma özelliğini taşır. Böylece içerisinde birden fazla eğitim paketi barındırmaktadır. Bu eğitim paketlerinden biri olan Online Final Cut Pro ise temel olarak her kesime açık bir kurstur.

Sadece dakikalar içerisinde sizinle bağlantı kuruyoruz.

İletişim Formu

Kendini, video düzenleme alanında geliştirmek isteyen herkesin bu kursa katılımı mümkündür. Online Final Cut Pro eğitimine katılan kullanıcıların temel amaçları ise şunlardır:

 • Programa en ince detayına kadar hâkim olmak,
 • Video kurgu planlaması yapıp bunu doğru bir şekilde işlemek,
 • Ses düzenlemesi ve mixer ayarları ile video kalitesini arttırmak,
 • Montaj ve render gibi uzun, meşakkatli işlerin detaylarını öğrenmek,
 • Video içeriği ile ilgili düzenleme yapmak,
  Görüntü kalitesi ile ilgili araçların kullanımını öğrenmek,
 • Video içi değişiklikler yapmak,
 • Hobi amaçlı kullanım için öğrenmek.

Final Cut Pro Sistem Gereksinimleri


Apple yazılımcıları tarafından geliştirilen Final Cut Pro programı için, kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri, bu programın hangi işletim sisteminde çalıştığıdır. Program temel olarak, Intel altyapılı işlemciler ile hazırlanmış Mac OS işletim sistemi ile çalışmaktadır. Bu işletim sistemi sadece Apple menşeili ürünlerde bulunmaktadır. Bu sebeple, Final Cut Pro programını Windows ve Linux gibi işletim sistemlerinde kullanmak mümkün değildir.
Dijital İçerik ayrıcalığı ile Online Final Cut Pro eğitimi almak isteyen kullanıcıların büyük sistemlere ihtiyacı bulunmamaktadır. Apple, düzenlemiş olduğu programa geniş bir optimizasyon ayarı yaparak, eski modellerinde de çalışma imkânı sunmaktadır. Dijital İçerik ayrıcalığı ile Online Final Cut Pro eğitimi alıp programı kullanmak isteyenler için tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise şunlardır:
Minimum macOS 11.5.1 sürümü işletim sistemleri,
8 GB RAM (4GB 4K video kalitesi işleyebilen sistemler de olabilir),
En az 1GB GPU güçlü ekran kartı,
4 GB boş depolama hafızası.

Sık Sorulan Sorular

Alacağınız Final Cut Pro eğitimiyle; basit yollarla nasıl kurgu yapabileceğinizi, renk ayarlamalarını nasıl yapabileceğinizi, nasıl geçiş ve video kompozisyonu oluşturabileceğinizi adım adım öğreneceksiniz.  

Elbette, eğitimlerimizin bitiminde ders kayıtlarını alabilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük çalışmalarınızda takıldığınız noktalar olursa, tekrar edebilirsiniz.

Eğitimimiz her ne kadar belli bir program dahilinde ilerlese de, odak noktamız sizin hedefleriniz olacağı için eğitim bazlı materyallerimizi de yine sizin projeleriniz oluşturacaktır.

Sipariş vermeden öncesinde sizin de merak ettiğiniz soruları bir araya getirdik.