Online Photoshop Eğitimi​

Dijital dünyada markalaşma sürecinde kullanabileceğiniz en güçlü silah, görsellerdir. Akıllarda yer edinmenin bir yolu da, Photoshop eğitiminden geçiyor. Dijital İçerik ailesi olarak, sizlere sunduğumuz online Photoshop eğitimi ile vizyonunuzu genişletebilir, tasarım gücünüzü arttırabilirsiniz!
photoshop

Teknolojinin gelişimi ile beraber eğitim süreçleri de dijitalleşmeye başlamıştır. Online eğitimler ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman ilgi alanlarınıza yönelik veya yeteneklerinizi geliştirecek içeriklere ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Son dönemlerde en fazla tercih edilen online programlar da, dijital medyada kullanılan araçları öğrenmeye yönelik eğitimler olmuştur. Uzun yıllardır birçok sektörün ihtiyaçlarını karşılayan ve zamanla daha da gelişen Photoshop ise bu araçların başında gelmektedir. Online Photoshop kurslarına ilgi artmakta ve eğitim veren kurumlar da yaygınlaşmaktadır. ​

Adobe’nin geliştirmiş olduğu Photoshop programı, fotoğraf ve görüntüleri düzenlemenize yardımcı olacak bir programdır. İster profesyonel ister de amatör çalışmalarınızda kullanabileceğiniz en iyi uygulamadır ve birçok sektörde kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da herkesin en azından temel düzeyde Photoshop bilgisine sahip olmasını zorunlu kılmaktadır. Dijital İçerik, tecrübeli ve uzman ekibi ile kişiye özel “Online Photoshop Kursu” hizmeti vermekte ve temelden ileri düzeye kadar bir içerik sunmaktadır. İşlerinizi aksatmadan dilediğiniz zaman katılmanıza olanak tanıyan dijital eğitimleri ile Dijital İçerik, tasarım ve görüntü düzenleme bilginizi birebir eğitimler ile geliştirmenize yardımcı olacaktır. Eğitimin sonunda edindiğiniz bilgiler ile tasarımlarınızın ve düzenlediğiniz görüntülerin ne kadar geliştiğini ve daha iyi hale geldiğini görebileceksiniz.

Photoshop Nedir?

Photoshop, fotoğraf ve görüntü düzenlemeleri için kullanılan bir programdır. İlk olarak 1987 yılında Thomas Knoll tarafından geliştirilmiş ve sonrasında 1988 yılına gelindiğinde Adobe tarafından lisansı alınmıştır. Günümüzde ise oldukça gelişmiş bir araç haline gelmeyi başarmış ve amatör kullanımının yanında profesyonel olarak da kullanımı yaygınlaşmıştır. Teknolojinin gelişimiyle birlikte her ne kadar görüntü düzenleme araçları ve programları çeşitlense de hiçbiri Adobe Photoshop’un başarısını yakalayamamış ve onun kadar gelişememiştir. Özellikle akla gelebilecek her işletim sisteminde desteklenen bir program olması ve mobil ile uyumlu hale getirilmesi, herkes tarafından tercih edilmesini sağlamış ve bu başarısı gün geçtikçe daha da gelişmesine sebep olmuştur.

Neden Photoshop Öğrenmeliyiz?

Photoshop öğrenmek, hem profesyonel olarak kullanmak hem de amatör olarak çalışmalar yapabilmek açısından önemlidir. Dijital medya alanında çalışan meslek grupları için bilinmesi zorunlu da olsa amatör olarak Photoshop kullanmanın da birçok avantajı vardır. En basitinden bir fotoğrafın kalitesini arttırmak veya düzenlemek için bu programı kullanabilirsiniz. Fotoğrafçılık, sosyal medya veya grafik tasarımı gibi alanlarda çalışanlar için ise Photoshop bilgisi önemli bir yetenektir. Bu programa ne kadar iyi hakim olunursa o kadar kaliteli çalışmalar ortaya çıkacak ve yürütülen projeler başarıyla sonuçlanacaktır. Çekimini yaptığınız fotoğrafları düzenlemek, sosyal medyaya içerik oluştururken medya ögelerinizi düzenlemek veya tasarımlar yapmak için Photoshop programı kullanılmalıdır.

Photoshop bilgisi, alınacak eğitimler ile ileriye taşınabilir ve programın var olan bütün araçları öğrenilerek çalışmaların kalitesi arttırılabilir. Çünkü bu program uzun yıllardır piyasada yer almakta ve görüntü düzenleme ve tasarım yapma alanında oluşan içeriklere yön vermektedir. Bunun nedeni her geçen gün yenilenmesi ve güncellenmesidir. Photoshop eğitimleri sayesinde programda kullanabileceğiniz birçok özelliği öğrenebilir ve temelden ileri düzeye doğru profesyonel çalışmalar yapma aşamasına ilerleyebilirsiniz. Dijital İçerik ile Online Photoshop Kursu almaya başladığınız takdirde seviyenize uygun ve size özel eğitimlere katılmanız mümkün olacaktır. Ayrıca gelişmek istediğiniz alana özel tasarımların ve düzenlemelerin hangi araçlar ile yapılacağını öğrenmeniz de size özel oluşturulan programlar ile sağlanabilecektir.

Online Photoshop Kursu Nedir?

Adobe Photoshop’un sektör içerisinde lider konumuna gelmesi ve birçok alanda kullanımının yaygınlaşması, sertifika programlarının verilmeye başlamasına sebep olmuş ve uygulamayı profesyonel olarak kullanmak isteyenler eğitimlere ilgi göstermeye başlamıştır. Dijital İçerik, dönemin şartlarını da göz önünde bulundurarak Photoshop eğitimlerini dijital ortamlara aktarmayı başarmıştır. Üstelik birçok eğitim programının aksine kişiye özel eğitim imkanı sağlayarak Online Photoshop Kursu vermeye başlamıştır. Bu sayede uzman eğitmen kadrosu ile birebir iletişim kurmanız ve Photoshop programını eksiksiz bir şekilde öğrenmeniz sağlanmaktadır. Ayrıca programa dair bilgilerinizin hangi seviyede olduğu da analiz edilerek oldukça verimli bir online eğitim sürecini tamamlamanız mümkün olmaktadır.

Photoshop Kursuna Kimler Katılabilir?

Dijital İçerik, Photoshop eğitimi almak isteyen herkese uygun içerikler sunan bir akademidir. Çünkü Online Photoshop Kursu kişiye özeldir ve eğitimler dijital ortamda gerçekleşmektedir. Bu sayede hangi seviyeden olduğu ve nereden eğitim almak istediği fark etmeksizin özel bir eğitim programı hazırlanabilmektedir. Photoshop kursuna katılabilecek olan kişilerin eğitimi alma amaçları ise kısaca şu şekildedir;

  • Temel seviye Photoshop bilgisine sahip olmak
  • Photoshop bilgilerinin seviyesini arttırmak
  • Sosyal medya uygulamalarında içeriklerini düzenlemek
  • Görüntüler veya fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmak
  • Grafik tasarımı alanında gelişebilmek
  • Reklam görselleri hazırlamak
  • Hobi olarak kullanmak

Görüntüleri düzenlemek veya tasarımlar yapmak amacıyla dilediğiniz her alanda kullanabileceğiniz Photoshop programına bilgi düzeyiniz ne olursa olsun dahil olabilirsiniz. Photoshop konusunda hiç bilginiz yok veya daha önce kullanmadıysanız bile kursumuza katılarak teorik ve uygulamalı eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Kişiye özel eğitimleri ile Dijital İçerik size özel bir eğitim programı oluşturacak ve ister hiçbir bilginiz olmasın ister de yeteneklerinizi geliştirmek isteyin eğitim sürecinin sonunda daha iyi bir Photoshop kullanıcısı olacaksınız.

Online Photoshop Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

google logo

Online Photoshop kursuna kayıt yaptırmanızın ardından ilk olarak öğreneceğiniz şey kesinlikle programda yer alan düzenleme araçlarının kullanımıdır. Çünkü teorik bilgilere her detayıyla hakim olmadan uygulama aşamasında başarılı olamayacaksınız. Bu sebeple, “Photoshop Nedir? Nasıl Kullanılır?” sorularına cevap verebiliyor olmanız ve uygulamada kullanılacak araçlara hakim olacak seviyeye gelmeniz beklenmektedir. Eğitmenlerimiz teorik kısmı tamamladığında Photoshop programıyla yapabileceğiniz birçok çalışma bulunmaktadır. Bunlar;

• Görüntü ve fotoğraf düzenleme
• Video düzenleme
• Hareketli fotoğraf oluşturma
• Web site tasarımı
• Logo tasarımı
• Çizim yapma
• 3D tasarımlar
• Vektörel tasarım

Online Photoshop kursumuz ile bu konu başlıklarına uygun olarak size özel hazırlanmış eğitimlere ulaşabileceksiniz. Temelden ileri düzeye Photoshop programı hakkında teorik ve uygulamalı çalışmaları içeren bir eğitim sürecine dahil olacaksınız. Dijital İçerik ile dijital ortamlarda sunulan eğitimlerden faydalanırken eğitmenlerimiz ile birebir iletişim kurabilecek ve sorularınızı direkt olarak iletebileceksiniz.