Adwords Eğitimi​

Adwords (Google Ads) dijital reklam alanında en çok kullanılmakta olan araçlardan biri olup Google Adwords ya da yeni adıyla Google Ads sürekli güncellenen reklam modelleriyle gelişmeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor. Google Adwords Eğitiminde sunulan pek çok farklı reklam modeli ile sahip olduğunuz markanın dijital pazarlama alanında öne geçmesini sağlayabilirsiniz.​
Başliksiz 1

Günümüzde pazarlama yöntemlerinin başında gelen dijital pazarlama açısından stratejik hamleler yapıp markanızın değerini artırarak daha fazla kişiye ulaşma yolunda büyük yararını göreceğiniz Google Adwords kullanımına dair bilgileri ve yönlendirmeleri içeren Adwords eğitimi ile Adwords ü etkin kullanmayı uygulamalı bir biçimde öğreneceksiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz Adwords eğitimi ile Google Adwords (Google Ads) kullanmayı öğrenmeye hazır mısınız? Dijital pazarlama ile ilgili önemli adımlar atabileceğiniz stratejik bir eğitime hazır olun.

Adwords ve Adwords Eğitimi Nedir?

Adwords, Google’ın ücretli reklam servisi olan ve internet üzerinden arama yapmakta olan kullanıcıların internet sitenize yönlenmesi için kurulan dijital pazarlama araçlarından biridir. Adwords eğitimi de Google Adwords aracının çok yönlü ele alınıp, Google Adwords hesabı oluşturma, yönetme ve zenginleştirme üzerinde bilgilere aktarıp birden fazla hesabın yönetilmesi, verilerin analiz edilmesi ve raporlanması ile ilgili beceriler edinmenizi sağlayan bir eğitimdir.

Profesyonel bir biçimde Adwords kullanma becerisine sahip uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlayan Adwords eğitimi ile Google Adwords sertifikası almak için Adwords sertifikası sınavına girebilir, Google partneri olup daha büyük hesapları yönetebilme imkânı bulabilirsiniz.

Adwords Aracını Kimler Kullanmalı?

Google Adwords aracını kimler kullanmalı? ya da Adwords eğitimini kimler almalı? sorularına cevap olarak dijital pazarlama açısından belli başlı hedefleri ve bu amaç doğrultusunda sahip olduğu siteyi ilerletmeyi düşünenler denilebilir. Adwords aracını kullanması gereken kişiler;

  • Dijital ortamlar üzerinden markalarına/firmalarına katkıda bulunmak isteyen,
  • Sosyal medya üzerinden reklam yönetimi konusunda bilgi almak isteyen,
  • Sahip olduğu firmadaki çalışanlarını denetlemeyi isteyen ve
  • Öğrenme kararlılığına sahip olan herkes Google Adwors aracını kullanabilir.

Adwords Eğitiminin Avantajları

Google Adwords aracı ile web sitenizin dijital pazarlama stratejisini belirleyip bu yöntemler ile ilerleyebilirsiniz. Adwords aracının size faydalarından biri de reklam maliyetinizin azalması olacaktır. Uzman ekibimizin sağlamış olduğu Adwords eğitiminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Adwords eğitiminin öğrenme garantisi bulunmaktadır.
  • Eğitimler çevirimiçi olarak verilmektedir.
  • Eğitim sertifikası verilmektedir.
  • Kurstaki tüm derslerin kayıtları alınacaktır.
  • Eğitimler birebir ve sizlere göre düzenlenmektedir.
  • Adwords eğitimi ile ortalama değil uzman bir Adwords kullanıcısı olacaksınız.

Adwords eğitimini almanız için bazı temel gereksinimlere sahip olmanız gerekmektedir. En az başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanabilme becerinizin olması gerekmektedir. Eğitim bir süreç halinde gerçekleşeceği için öğrenme kararlılığınız ve disiplininizin bulunması gerekmektedir. Bunlar haricinde sizlere eğitim süresince verilen görevleri ve sorumlulukları yerine getirmeniz ile kolaylıkla eğitimi tamamlamış olacaksınız.

image intro 4

Dijital ortamda yer almayı hiç düşünmeyenlerin Google Adwords kullanmaya ya da zaten Google Adwords aracına tam anlamıyla hakim olanların Adwords eğitimine ihtiyacı olmayacaktır. Bu sebeple yukarda bahsettiğimiz istekleri bulunan kişilerin Adwords eğitimi alarak Google Adwords aracını kullanmaları doğru olacaktır.

Sadece dakikalar içerisinde sizinle bağlantı kuruyoruz.

İletişim Formu

Adwords Eğitimi Neleri İçerir?

google logo

Google Adwords eğitiminin içeriği sınırlandırılacak kadar az olmamakla birlikte belirli başlı konular ön plana çıkmaktadır. Aşağıdaki konu başlıklarının yanı sıra ilave kaynaklar ve pek çok bilgilendirici eğitim içeriği bulunmaktadır. 

Google Adwords Eğitimi ile ilgili önemli konu başlıkları:

- Neden Adwords?
- Adwords Hesap Oluşturma, Yönetme ve Güvenilirlik
- Adwords Temelleri, Arayüz Kullanımı
- Adwords Reklam, Reklam Kampanyası ya da - Reklam Grubu Oluşturma
- Adwords Kampanya - Hedefi
- Satış hedefi
- Müşteri potansiyeli hedefi
- Site trafiği
- Ürün ve marka hedefi
- Bilinirlik
- Erişim
- Adwords Kampanya Ağları
- Arama
- Görüntülü reklam
- Alışveriş
- Video
- Evrensel Uygulama
- Adwords Reklam Türleri
- Metin reklam
- Resim reklam
- Video reklam
- Mobil reklam 
- Adwords Stratejileri

- Adwords Analiz ve Raporlama - Yatırım getirisi hesaplama
- Rapor oluşturma
- Veri analizi, reklam performansı takibi
- Satış ve dönüşüm takibi
- Bütçe Planlama
- Anahtar Kelime Belirleme Stratejisi
- Adwords Reklam Planlama
- Reklam ve onay işlemleri
- Reklam ayarlama
- Kampanya düzenleme, kontrol etme
- Ürün listeleme
- XML
- Dinamik reklam ağı
- Teklif seçenekleri ve seçme stratejileri
- Etkin reklam kullanımı
- Remarketing kurulum
- Çoklu hesap kullanımı
- Dönüşüm Kodu Oluşturmak ve Dönüşüm - - İzleme Etkinliği
- Faturalandırma
- Ödeme yöntemleri
- Temel bilgiler
- Kampanya ve promosyonlar
- Geri ödemeler
- Vergiler

Google Adwords eğitimi online olarak gerçekleşmekte olup, verilen bağlantı üzerinden eğitime katılım sağlanmaktadır. Eğitimler kayıt altına alınmakta olup, katılımız sağlandıktan sonra kayıt başlıyor ve ders sonrası kullanıcılar ile paylaşılıyor. Kayıt altına alınan eğitimlerin belirli bir süre sonra silinmesi ya da kaybolması söz konusu değildir. Kayıtlar sınırsız bir süre ile sizlerle paylaşılıyor olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Google Ads eğitimimiz online olarak gerçekleşmektedir. Eğitim için belirlenen zamanda eğitmenimizle online platform üzerinden etkileşim kurabileceksiniz.

Elbette, eğitimlerimizin bitiminde ders kayıtlarını alabilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük çalışmalarınızda takıldığınız noktalar olursa, tekrar edebilirsiniz.

Google Ads eğitimlerimizi 6 saatte tamamlıyoruz. Ancak anlaşılmayan herhangi bir konunun olması halinde bu süreyi duruma göre arttırabiliyoruz. 

Eğitim almayı düşünmeden önce sizin de merak ettiğiniz soruları bir araya getirdik.