Para Kazanabileceğiniz En İyi Link Kısaltma Siteleri

Dijiital dünya geliştikçe, freelance çalışma yolları da gelişti. Dolayısı ile bizler de, bu yazıda her gün onlarca siteye giriş yapılmasını mümkün hale getiren linkler aracılığıyla gerçekleştirilen bir para kazanma şeklini açıklayacağız. Link kısaltma, dünya çapınca iyi para getirisi olan ve pasif iş olarak geçen bir kazanç türü. Yeni ve modern pasif kazanç yöntemi ile uyurken bile cüzdanınızın dolması mümkün! Peki, para kazanabileceğiniz en iyi link kısaltma siteleri nelerdir? Yazının devamında tüm konuyu sizler için detaylandırıyoruz.

Dünyaca ünlü sosyal medya platformları da olmak üzere birçok site, yayınlayacağı linklerin kısa versiyonlarına ihtiyaç duyuyor. Diğer yandan, daha kısa ve düzeli bir görüntüye sahip olan linkler oluşturmanın doğrudan bir yolu bulunmuyor. Dolayısı ile insanlar ve şirketler, web sitelerinde bulunduracakları linkleri kısaltacak insanlara ihtiyaç duyuyorlar.

Link Kısaltma Siteleri Sistemi Nasıl Çalışır?

Link Kısaltma Siteleri
                     Link kısaltma siteleri genelde tıklama başına para verir.

Online para kazanma yöntemleri arasında kendine henüz yer bulmaya başlayan link kısaltarak gelir elde etme işi, son derece kolay şekilde yapılıyor. Linkleri kısaltmanız için önünüze seren bazı siteler mevcut. Ancak bu işten iyi kazanç elde edebilmenizi mümkün hale getirmek için yazıda yalnızca güvenilir siteleri derledik.

Herhangi bir blog yazarına ya da kısalttığınız linkleri yayınlayacağınız bir web siteye ihtiyacınız yok. Link kısaltma siteleri ödeme işlemini bizzat kendisi üstleniyor. Bu süreçte kazancınızı artırmanızın ekstra birkaç yolu da mevcut:

  • Kısalttığınız linkleri çevrenizdekilerle paylaşın.
  • Bir arkadaşınızı işe dahil edin.
  • Yaptığınız linklerin tıklanmasını sağlayın.

Bu işlemleri gerçekleştirmeseniz bile kısalttığınız linklerden kazanç sağlayabilirsiniz. Söz konusu adımları izlemeniz, yalnızca daha fazla para biriktirmenize olanak tanır.

Link Kısaltarak Para Kazanma Yöntemi

Yazının devamından ulaşabileceğiniz sitelerden ödeme yöntemi size uygun olanı seçerek başlayabilirsiniz. Son derece kolay ve basit şekilde karşınıza çıkan linkleri düzenledikten sonra tek yapmanız gereken beklemektir. En iyi link kısaltma siteleri aracılığıyla oluşturduğunuz linkler 1000 ve üstünde tıklanma aldığında paranız hesabınıza yatmaktadır. Dünya çapında en çok ödeme yapan siteleri sizin için derlediğimiz bu yazı aracılığıyla dilediğiniz an istediğiniz yerden çalışabileceğiniz bir pasif gelir kaynağı edinebilirsiniz.

Link Kısaltarak Kazanılan Ücret Nasıl Belirlenir?

ucret
                Link kısaltma işinden kazanacağınız miktar siteye göre değişiklik gösterecektir.

Bu konuyla ilgili en çok merak edilen şey kazancın ne kadar olacağıdır. Bu noktada “Link kısaltma siteleri ne kadar kazandırıyor?” sorusu, oluşturduğunuz linke bağlı olarak değişik ücretlerle yanıtlanabilir. İşlemler için belirlenen ücret öncelikle sitenin altyapısına bağlıdır. Konuyla ilgili çoğu uygulama ya da sitenin de net bir çalışma ve ödeme yapma sistemi mevcuttur. Kazandığınız ücret linkin ne kadar tıklanmaya değer olduğuyla ilgili artacaktır ancak bu işin brüt kısmıdır.

Oluşturduğunuz yeni türde linkleri, içerisine mesaj yükleyerek ya da kullanıcı profillerine yönelik olarak değişken olacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Söz konusu SEO çalışması uyumlu linkleri dilediğiniz yerde paylaşarak tıklanmanızı artırabilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

Para kazanmanızı sağlayacak basit ve hızlı link kısaltma işlemini gerçekleştirebileceğiniz platformları, global anlamda en iyi link kısaltma siteleri arasından seçtik.

Rebrandly

Rebrandly
                  Rebrandly

Aylık ödeme sistemi bulunan ve sizi neredeyse maaşa bağlayan Rebrandly’nin tek eksik noktası aylık tıklanma kotası oluşturmasıdır. Sitede henüz yeniyseniz oluşturduğunuz linklerin yalnızca 5000 tıklanmaya kadarki kısmından ödenek sağlayabilirsiniz.

Bu olumsuz durumun yanı sıra, birçok link özelleştirmesi sunan Rebrandly’de, müşteri kitlenizi tanımanıza yardımcı olan bilgiler de mevcuttur. Tamamen profesyonel bir çalışma anlayışına sahip olan Rebrandly’i tercih ederek hızlı ve kazançlı bir şekilde bu pasif gelir türüne giriş yapabilirsiniz.

Linkvertise

Almanya’daki web sitesi trafiklerinde 70$ ödenek sunan Linkvertise, en yüksek ödemeyi almanızı sağlayan en iyi link kısaltma sitelerinden biridir. Ayrıca, ülke dışı çalışmalar için gerçekleştirilen ödenekler için bir bilgi paylaşmayan site, pop-up gibi istenmeyen kaçak linklerin önüne geçebildiğiniz bir çalışma konforu sunar.

Siteye üye olduğunuzda ilk bonusunuzu kazanırsınız:2$ Ayrıca, her 1000 görüntülenmede, linkin kalitesine göre yaklaşık 11$ ödeme alabilirsiniz. Siteden ödeme alabilmeniz için minimum 10£ biriktirmeniz gerektiğini de hatırlatmak gerekir.

Shrinkearn

Hindistan’da son derece popüler olan bu uygulama, oluşturduğunuz linkin her 1000 görüntülenmesinde 20$ ödenek sağlıyor. Öncelikle ücretsiz olan bu uygulama, ayrıca linklerle ilgi özelleştirmeler yapmanıza da olanak tanıyor.

Üstelik paranızı çekmek için hesabınızda minimum 5$ olması yeterli! Hızlı para çekim işlemleri ve aklınıza takılan konularda başvurabileceğiniz bir destek hattı arıyorsanız, Shrinkearn tam da size uygun link düzenleyicisi olabilir.

Shrinkme

Shrinkme
                    Shrinkme

Her 10.000 görüntülenmede 220$ ödenek sağlayan Shrinkme, üyelik esnasında 1$ bonus sağlıyor. Ayrıca 5$ kazanç sağlamanız, para çekim işleminiz yeterli. Türkçe dil desteği bulunmasa da İngilizce, İspanyolca ve Portekizce olarak kullanıma uygun. Basit bir sistemi olduğu için dil bilmeyi gerektirmiyor.

Bir arkadaşınızı da aynı işi yapmak için teşvik ettiğinizde, hayatları boyunca kazanacakları ücretin %20’si sizin hesabınıza aktarılıyor. Dolayısı ile bu harikulade siteyi kendinize saklamadan da kazanmaya devam edebilirsiniz. Linkleri parçalayarak kişiselleştirmenize olanak tanıyan Shrinkme’yi tercih edebilirsiniz.

CLK.SH

Çevrimiçi olarak linklerin oluşturucuları tarafından paylaşılmasına izin veren Clk.sh’i tercih ederek her 1000 görüntüleme için 20$ kazanabilirsiniz. Paylaştığınız alanlarda linklerin kaç kez, hangi cihazlardan ve hangi ülkelerden tıklama aldığını görüntüleme imkanı sunan Clk.sh’yi tercih ederek URL kısaltma piyasasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Smoner

Paypal aracılığı ile ödeme yapan Smoner, 1000 görüntüleme başı 7$ ödeme sağlar. URL kısaltma sitelerinin ödeme oranları ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Smoner’in yurtdışı dahil olmak üzere gerçekleştirdiği ödemeler ortalama 5-7 dolara kadar da çıkıyor. Başka birinin üye olmasını sağladığınızda ise kazandığınız komisyon oranı %10.

İncelemesini yaptığımız en yüksek getirili 6 link kısaltıcıdan ihtiyaç ve önceliklerinize uygun olanı seçebilirsiniz. URL kısaltma işlemleri aracılığı ile çalışmadığınız anlarda da kazanç sağlayabilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazanırken Dikkat Etmeniz Gereken Faktörler

Dikkat Etmeniz Gereken
Her işte olduğu gibi bu işte de dikkat etmeniz gereken bazı faktörler bulunmaktadır

Birçok alakalı site, her ne kadar güvenlik sorunu teşkil etmiyor olsa da para ödemesi konusunda problem çıkarabilirler. Bu sebeple sizin için yalnızca ödeme gerekliliklerini yerine getiren siteleri derledik.

Link aracılığı ile dikkat etmeniz gereken bir diğer faktörde minimum çekim miktarıdır. Farklı sitelere göre değişiklik gösteriyor olsa da her link düzenleme editörlüğünün kendinegöre  para çekme alt limiti kuralı mevcuttur.

Linklerinizi yeniden oluştururken dikkat etmeniz gereken ve hoşunuza gidecek durumlar da mevcuttur. Örneğin; listede paylaştığımız sitelerden herhangi birini tercih ettiğinizde, admin paneli bulunan bir pasif işe sahip olacaksınız. Bu siteler aracılığı ile SEO uyumlu linkler üretirken kendi işinizin patronu olacağınızı söylemek de mümkün. Linkleri paylaştığınız ikinci bir alan açmak gibi dolaylı faaliyet yürütebilirsiniz. Oluşacak kazancınızın boyutunu kontrol etmek için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır.

İyi Bir URL Kısaltıcı Nasıl Seçilir?

Sizin için en iyi URL adres kısaltıcıyı seçerken, sitenin verdiği bilgilerin detaylı olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. URL kısaltmak aynı zamanda link tıklamaları ile ilgili bilgiler de sunuyorsa, doğru bir link kısaltıcı sitede olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer özellikler ise şunlardır:

  • URL’lerin kimler tarafından tıklandığını bilmek
  • Dönüştürdüğünüz linklerin hedef kitlesinden haberdar olmak
  • Link başına aldığınız tıklama sayısının bilgisi
  • İyi fiyatlandırma

Kullandığınız site size yukarıda listelenen özellikleri sunduğunda, çok daha yüksek kazançlar elde etmenizi de sağlar. Bunun sebebi linkleri kısaltırken daha profesyonel olabilir ve işlemleri daha bilinçli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital platformlar üzerinden para kazanmayı öğreten bir başka içerik daha: Facebook’tan Para Kazanma Rehberi

Sıkça Sorulan Sorular

Oldukça uzun olan ve estetik görünmeyen linklerle uğraşmak istemeyen herkes link kısaltma işlemini kullanır.

Eğer bir bağlantı linki olması gerekenden çok daha fazla uzunsa ve içerisinde karmaşık yapılar barındırıyorsa o link kısaltılır. Elde edilen yeni bağlantıya ise kısa link adı verilir.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *